Wózek na gaz

Wózki widłowe zasilane gazem płynnym cieszą się wieloma zaletami, najważniejszą wśród których jest ekonomiczność. Zakup wózków podnośnikowych z instalacją gazową jest optymalnym rozwiązaniem dla firm, które dbają o wydajność procesu pracowniczego oraz oszczędność kosztów zakładu. Stosowanie wózków gazowych pozwala oprócz wszystkiego na trwałą nieprzerywaną pracę, ponieważ wymiana butli gazowej trwa tylko chwilę. Mimo tak dobrej charakterystyki wózków gazowych, ich eksploatacja, jak i sama wymiana butli z gazem płynnym, wiąże się z niebezpieczeństwem. W związku z tym osoba odpowiedzialna za wymianę tych butli musi być przeszkolona w tym zakresie.

Cel kursu wymiany butli gazowych w wózkach widłowych

alt

Szkolenie z zakresu wymiany butli z gazem LPG w wózkach podnośnikowych ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do bezpiecznej wymiany butli propan-butan w wózkach wyposażonych w instalację gazową zgodnie z przepisami i zasadami bhp i ppoż.

Z myślą o swoich kursantach firma kursy na wózki widłowe Szczecin przygotowała szkolenie z zakresu obsługi wózków podnośnikowych, które zawiera zagadnienie o wymianie butli gazowych. Ten blok tematyczny składa się z kilku godzin i w pełni przygotowuje teoretycznie oraz praktycznie uczestnika szkolenia do eksploatacji wózków z instalacją gazową i skutecznej wymiany butli z gazem płynnym. Poza tym słuchacze poznają zasady pracy wózkiem gazowym w normalnych warunkach oraz warunkach awaryjnych. Dodatkowa kwalifikacja operatora wózka w postaci umiejętności dokonania wymiany butli z gazem wielokrotnie wzmacnia pozycję pracownika na rynku pracy.